Strzelec Mistrzem Łasku 2019

W dniach 13-14 lipca 2019 roku na łaskich kortach odbyły się Mistrzostwa Łasku w tenisie, w których wzięło udział 14 uczestników. Na starcie stanęło 14 uczestników, wśród nich zabrakło medalistów ostatnich trzech lat.

Rozstawieni zostali: czwarty zawodnik Mistrzostw Łasku 2018 – Damian Strzelec, Młodzieżowy Mistrz Łasku 2018 – Przemysław Podemski, wicemistrz Łaskiej Ligi Tenisa 2018 – Paulo Pisco oraz trzeci zawodnik Ligi 2018 – Grzegorz Walczak. Do turnieju przystępują również Łukasz Bulzacki, Michał Ślusarczyk, Tomasz Kęska, Jakub Kania, Dominik Gromada, Bartłomiej Mędrzycki, Stanisław Szafrański, Tomasz Wasilewski, Jakub Smulski i Krzysztof Krajewski.

Mistrzem Łasku został Damian Strzelec, który w finale pokonał Grzegorza Walczaka 5/7 6/2 6/3. Mecz o 3. miejsce zdobył Paulo Pisco, wygrywając z Jakubem Smulskim 6/1 5/7 6/1.
Zawodnicy, którzy przegrali swój pierwszy mecz turnieju głównego mogli zagrać w turnieju pocieszenia. Wzięło w nim udział czterech zawodników, a najlepszym okazał się Przemysław Podemski przed Bartłomiejem Mędrzyckim.

Podczas losowania, wraz z zawodnikami ustaliliśmy szczegóły rozgrywania meczów. Z powodu niesprzyjającej do gry prognozy pogody na weekend, I i II runda turnieju głównego zostanie rozegrana do dwóch setów – w przypadku stanu 1:1 zawodnicy zagrają super tie-break. I i II runda turnieju głównego zaplanowana jest w sobotę w sesji porannej, półfinały w sesji wieczornej, a finały w niedzielę o 09:30.
Turniej pocieszenia (dla chętnych zawodników, którzy przegrali swój mecz I rundy) rozpocznie się w sobotę po zakończeniu meczów I i II rundy turnieju głównego, finał zostanie rozegrany w niedzielę rano.

Poniżej znajduje się plan gier turnieju oraz drabinka.

ML2019-3
PGML2019-2

Dodaj komentarz

five × 1 =