Siąkowski najlepszym zawodnikiem 40+!

W tym roku na łaskich kortach po raz drugi odbył się singlowy turniej dla zawodników w kategorii wiekowej powyżej 40 lat. W pierwszej edycji tego turnieju najlepszym zawodnikiem był Marcin Maląg, który w finale pokonał swojego brata Seweryna. Trzecie miejsce zajął Tomasz Kłaczkow przed Michałem Ślusarczykiem.

W tym roku na kortach pojawiło się 6 uczestników, którzy zostali podzieleni na 2 grupy. Do turnieju trzeba było być bardzo dobrze przygotowanym, gdyż temperatura na dworze wynosiła około 30 stopni w cieniu, a zawodnicy zagrali w sobotę i niedzielę po 2 mecze. W grupie A zagrali Seweryn Maląg, Andrzej Siąkowski i Andrzej Orlewski – najlepszym zawodnikiem został Andrzej Siąkowski, który w grupie uplasował się przed Sewerynem Malągiem i Andrzejem Orlewskim. W grupie B zagrali Michał Ślusarczyk, Krzysztof Krajewski i Bogumił Zwoliński, tu najlepszy był Michał Ślusarczyk przed Bogumiłem Zwolińskim i Krzysztofem Krajewskim.

W niedzielę przed 9:00 rozpoczęły się gry półfinałowe. Seweryn Maląg szybko pokonał Michała Ślusarczyka 6/0 6/1. Drugi półfinał rozegrał się między Andrzejem Siąkowskim a Bogumiłem Zwolińskim. Andrzej zwyciężył 7/5 6/1.
W południe rozegrane zostały ostatnie mecze turnieju, które mogły być rewanżowymi za rozgrywki grupowe. W meczu o 3. miejsce Michał Ślusarczyk w tenisowej dogrywce pokonał Bogumiła Zwolińskiego 5/7 6/4 10/6. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Andrzej Siąkowski, który pokonał w finale Seweryna Maląga 6/3 6/1.

S402018
« 1 z 2 »

Turniej odbędzie się na kortach tenisowych przy CSiR w Łasku w dniach 28-29 lipca. Turniej jest przeznaczony dla zawodników z Łasku i okolic oraz tych, którzy są związani z tenisem w Łasku, o możliwości startu w turnieju decyduje rok urodzenia.

Zapisy prowadzimy na kortach do piątku, 27 lipca godziny 18:00, o której to godzinie zdecydujemy, jaką formułą będziemy rozgrywać turniej, przeprowadzimy losowanie i ustalimy harmonogramu meczów. Faworytami turnieju są z pewnością najlepsi zawodnicy tegorocznych Mistrzostw Łasku – Seweryn Maląg i Andrzej Siąkowski.

Wpisowe na turniej wynosi 25 zł  (całe wpisowe jest przeznaczone w całości na piłki i nagrody). Turniej będzie rozgrywany piłkami organizatora. W tym roku równolegle odbywać się będą również mistrzostwa dla młodszej kadry Łasku – będzie to zatem porównanie jakości i sposobu gry przez młodsze i starsze pokolenie. Jeśli pogoda nie popsuje nam planów, w sobotę wystartujemy około godziny 9:00, gry finałowe planujemy w niedzielę od 9:30.