Maląg najlepszym tenisistą 40+ w Łasku

Ośmiu zawodników stanęło w ten weekend na starcie Singlowego Turnieju Tenisowego w kat. 40+. Wśród zawodników, którzy zapisali się do turnieju, widzimy nazwiska najlepszych z Mistrzostw Łasku: Marcin Maląg, Andrzej Siąkowski i Seweryn Maląg oraz uczestników tegorocznej edycji Łaskiej Ligi Tenisa: Michał Ślusarczyk, Tomasz Kłaczkow, Bogumił Zwoliński, Sławomir Gosławski i Wojciech Przybylski.

Zawodnicy rozpoczęli swoje gry w sobotę o godzinie 10:00. Mimo ciągłej, często wzmagającej się mżawki, udało się zakończyć zmagania I rundy, choć wszystkie piłki od razu były odstawiane do wysuszenia. Po południu rozegraliśmy mecze półfinałowe, w których lepszymi okazali się Seweryn Maląg (pokonał Tomasza Kłaczkowa 7/5 6/7 6/4) oraz Marcin Maląg (pokonał Michała Ślusarczyka 6/1 6/2).
Niedzielne przedpołudnie również nie było dla zawodników łaskawe jeśli chodziło o aurę, mimo ciągłego deszczu kilka minut przed 10:00 rozpoczął się finał między Marcinem i Sewerynem Malągiem. Marcin był lepszy nad Sewerynem, wygrywając turniej w trzech setach 6/3 3/6 6/2. Mecz o 3. miejsce rozpoczął się około 11:30. Tomasz Kłaczkow pokonał Michała Ślusarczyka 6/2 6/2.
Zawodnicy, którzy swój pierwszy mecz przegrali w I rundzie, mieli okazję powalczyć o 5. miejsce. W Meczu o 5. Bogumił Zwoliński pokonał Sławomira Gosławskiego 6/4 5/7 6/4.

Po zakończeniu turnieju każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, a najlepsza trójka otrzymała zegar i zegarki sponsorowane przez łaskiego zegarmistrza – Stanisława Szafrańskiego oraz puchary współfinansowane przez firmę Mykogen, która wspiera nas przez cały sezon. Serdecznie dziękujemy sponsorom.

Zawodnicy rozgrywali mecze do dwóch wygranych setów (trzeci również pełny).

We wrześniu czekają nas jeszcze następujące wydarzenia: 9-10 września rozegramy Deblowy Turniej Tenisowy (Finał Deblowego Grand Prix) – zapisy do piątku, 8 września 18:00, a także w dniach 7-17 września rozegramy Finał Ligi.

« 1 z 2 »

Poniżej znajduje się drabinka turnieju.

S402017

Dodaj komentarz

five × four =