Finał VIII edycji Łaskiej Ligi Tenisa

« 1 z 3 »

Przez cały sezon zawodnicy Łaskiej Ligi Tenisa rozgrywają mecze w kilku turach, za każdy mecz w danej lidze gromadzą punkty rankingowe i dążą do tego, by zostać Mistrzem Łaskiej Ligi Tenisa.

Po zakończeniu ostatniej tury – wzorem lat ubiegłych – na kortach odbywa się Finał Ligi, który podzielony jest na dwie części. Pierwsza z nich – Masters – to rozgrywki przeznaczone dla najlepszych ośmiu zgłoszonych zawodników sezonu. Druga część, która w tym roku będzie rozegrana po raz trzeci, to Tura Finałowa. Została wprowadzona ze względu na dużą ilość chętnych zawodników, dla których zabrakło miejsca w Mastersie.

Wszyscy zawodnicy wyrazili chęć gry w Mastersie, o którego w tym roku było bardzo ciężko.

Dziękujemy firmie Mykogen pod kierownictwem naszego ligowego kolegi – Bartłomieja Bala za wsparcie finansowe i ufundowanie nagród na wszystkie ligowe (i nie tylko) rozgrywki tego roku.

Tegoroczna edycja była swojego rodzaju wyjątkową – na starcie pojawiło się aż 22 zawodników, z czego aż pięciu debiutantów i pięciu zawodników, dla których to była co najmniej siódma edycja gry.

Na liście wszechczasów widnieją 54 nazwiska. W każdej turze w trzech ligach rywalizowało po sześć osób, po wyrównanych rozgrywkach najlepsza ósemka, która dostała się do Mastersa to: P. Niewiadomski, S. Maląg, K. Wyruch, D. Strzelec, J. Smulski, R. Kępa, Ł. Pietrzak i B. Zwoliński.

Masters należał do P. Niewiadomskiego, który w finale pokonał D. Strzelca. Trzecie miejsce zajął Ł. Pietrzak, pokonując K. Wyrucha. Turę finałową wygrał debiutant – G. Walczak.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny sezon rozgrywek – wciąż zapraszamy na korty w tym roku (póki nie ma przymrozków)

Poniżej wyniki Mastersa i Tury Finałowej.

Piotr Niewiadomski vs. Kamil Wyruch 6:1 6:1
Damian Strzelec vs. Łukasz Pietrzak 6:7 (5-7) 6:2 7:6 (14-12)
O miejsca 5.-8.:
Bogumił Zwoliński vs. Radosław Kępa W/0
Jakub Smulski vs. Seweryn Maląg W/0

Finał: Piotr Niewiadomski vs. Damian Strzelec 3:6 6:1 6:0
o 3. miejsce: Łukasz Pietrzak vs. Kamil Wyruch 7:5 6:4
o 5. miejsce: Jakub Smulski vs. Bogumił Zwoliński 6:4 7:6 (10-8)

2 2 1

Michał Ślusarczyk i Daria Niewulska wycofali się z rozgrywek. Ich wyniki zostały anulowane

1 1 1

Mistrzem VIII edycji Łaskiej Ligi Tenisa został Piotr Niewiadomski, drugie miejsce zajął mistrz ubiegłej edycji – Seweryn Maląg a trzecie Kamil Wyruch (7 zawodnik ubiegłego sezonu).

W tym roku na liście rankingowej widnieją 22 nazwiska, to o 3 osoby więcej niż w tamtym roku. Przez blisko 100 dni zawodnicy rywalizowali w czterech turach (i wstępnej). W każdej wystąpiło 18 zawodników, a 15 z nich zostało wpisanych do każdej tury.

W tym roku powitaliśmy na liście wszechczasów 5 debiutantów: Andrzeja Orlewskiego, Tomasza Wasilewskiego, Tomasza Kęskę, Łukasza Bulzackiego i Grzegorza Walczaka. Łącznie na liście zawodników, którzy przez 8 lat startowali w rozgrywkach mamy 54 zawodników.

Dwóch z nich oglądamy na kortach rok w rok – są to Radosław Kępa (4. zawodnik III edycji) i Adam Siąkowski (wicemistrz V edycji). Dla kolejnych dwóch tegoroczny start jest siódmym: Szymon Szmagaj nie wystąpił w 2014 roku (4. zawodnik I edycji), a Michał Ślusarczyk w 2009 (3. zawodnik III edycji). VIII edycja to piąty rok, kiedy Damian Strzelec walczy o bycie najlepszym (2012-2016, Mistrz VI edycji).

Mamy nadzieję, że z roku na rok, rozgrywki ligowe wciąż będą cieszyć się dużą popularnością, w ciągu ośmiu lat – razem z zawodnikami – dążyliśmy do tego, by te rozgrywki były prowadzone w jak najlepszy sposób. Zachęcam zawodników do podzielenia się swoimi wrażeniami z bieżącej edycji, a tych którzy mogą ją porównać z ubiegłymi latami, do opisania swoich przygód przez kilka lat.

25 września pożegnamy się z VIII edycją ligi i z niecierpliwością czekamy na 2017 rok.