Turniej na 1 karo

W sobotę, 3 września od godziny 12:00 do ok. 16:00 – po roku przerwy – na łaskich kortach odbędzie się turniej na 1 karo. Turniej stanowić ma dużą rozrywkę i odskocznię od „poważnych” turniejów singlowych, deblowych czy ligi. Zawodnicy mogą potrenować sobie technikę na ćwiartce normalnego boiska – to czysta zabawa o dyplomik i medal.

Zapisy prowadzimy do soboty, 3 września godziny 11:45 na kortach tenisowych. Wpisowe na turniej to 4/6 zł. Jest ono w całości przeznaczone na opłacenie kortów.

Poniżej regulamin turnieju, w którym zostały określone wszystkie zasady – zapraszamy wszystkich do rozgrywek!

Łask, 28 sierpnia 2016 r.

REGULAMIN TURNIEJU NA 1 KARO

1. W turnieju może wystąpić każdy zawodnik, który mieszka bądź pochodzi z Łasku lub okolic lub często gra na kortach w Łasku.
  2. Turniej rozgrywa się systemem każdy z każdym w 1 grupie.
    a. Jeśli zgłosi się mniej niż 7 zawodników zawodnicy będą grać ze sobą mecz i rewanż.
    b. Jeśli zgłosi się więcej niż 9 zawodników pojedynki odbywają się w dwóch grupach, a losowanie odbędzie się przed rozpoczęciem gier. (druga część rozgrywek zostanie podjęta na bieżąco)
  3. Turniej rozgrywa się na jedno pole serwisowe (1 karo) o wymiarach 6,40m x 4,115m rozsuniętych w stronę zewnętrzną kortu o korytarz deblowy (1,37m) tak by na jednym korcie rozgrywały się dwa pojedynki. Taśma regulująca wysokość na środku siatki jest zdejmowana.
  4. Pojedynki rozgrywane są do dwóch wygranych super tie-breaków (do 10 pktów). Przy stanie 1:1 w setach o losach pojedynku decyduje tie-break (do 7 pktów).
  5. Zasady serwowania pozostają zgodne z grą na cały kort (rozpoczyna zawodnik jednym serwisem, następnie każdy zawodnik gra zagrywa dwa punkty). Zmiany stron odbywają się po secie. W decydującym tie-breaku co 6 pkt.
  6. Zawodnik zagrywający zagrywa na całe karo zza lini końcowej (ale nie dalej niż 3 m od niej), jednak serwis wykonuje z dołu (po odbiciu piłki o ziemię lub z powietrza, w razie błędu serwisowego ma również drugi serwis). Dozwolone jest łapanie piłek autowych w rękę pod warunkiem, że zawodnik, który chce to zrobić stoi za linią końcową i nie jest to ustrzelenie zawodnika. Kwestie sporne rozstrzygajmy według zdrowego rozsądku.
  7. Zawodnik ma prawo odbijać wszystkie piłki (poza odbiorem serwisu) z woleja, jednak musi stać dalej niż 1 m od siatki.
  8. Wszystkie pojedynki będą się zaczynały równolegle. Po zakończeniu wszystkich pojedynków wyniki są zapisywane i według planu gier po zakończeniu najdłuższego pojedynku od razu rozpoczynana jest następna tura.
  9. O pozycji w grupie decyduje ilość zwycięskich pojedynków. W przypadku równej ilości zwycięstw rozgrywana jest dogrywka między graczami: jeśli więcej niż dwóch graczy, tworzona jest mini-grupa, zasady rozgrywania jak w punktach 3.-6. Jeśli dwóch graczy ma tyle samo zwycięstw gra się do trzech wygranych super tie-breaków. Przy stanie 2:2 w setach rozgrywany jest tie-break. Pozostałe zasady jak w punktach 3. i 5.-6.
  10. Wyrównanie kortów i robienie linii będzie następowało według potrzeby po kilku pojedynkach (szacuję po 30-45 minutach).
  11. Jeżeli podczas gry wystąpi jakiś uraz, zawodnik otrzymuje jednorazowo przerwę maksymalnie 5 minutową. Po meczu przerwa na wyleczenie urazu jest do uzgodnienia z sędzią naczelnym.
  12. W razie fatalnych warunków atmosferycznych turniej zostaje wstrzymany. Zostanie wznowiony po gotowości kortów tenisowych. Organizator zastrzega możliwość anulowania turnieju.
  13. Pozostałe zasady zachowania podczas meczu powinny być zgodne z przepisami gry w tenisa i Kodeksem Postępowania Zawodnika. Dokumenty dostępne na stronie internetowej Tenisa w Łasku.
  14. W razie nieścisłości związanych z Regulaminem Turnieju na 1 karo decyzję podejmuje Organizator. W każdym momencie regulamin może ulec zmianie. Zawodnicy muszą być o tym poinformowani przez sędziego naczelnego.