Przed nami VIII Puchar Ligi

 

W dniach 12 – 15 sierpnia na kortach Centrum Sportu i Rekreacji w Łasku odbędzie się Puchar Łaskiej Ligi Tenisa.

Czym jest Puchar Ligi?

Jest to turniej, w którym wystąpić mogą tylko uczestnicy danej edycji ligi (21 osób). Turniej rozgrywany będzie systemem do dwóch porażek, zatem mimo jednego niepowodzenia, będzie można w stanie wygrać turniej.

Zapisy trwają do 11 sierpnia, godziny 18:00, o tej godzinie nastąpi losowanie i rozpisanie terminarza gier.
12 sierpnia po południu zawodnicy będą mogli rozegrać pierwszą rundę, tak by 13 sierpnia nie grać więcej meczów.
Dla każdego uczestnika, który weźmie udział w rozdaniu nagród przewidziana jest nagroda!

Wpisowe do turnieju wynosi 20 złotych lub 15 dla studentów i młodzieży szkolnej. Turniej będzie rozgrywany piłkami organizatora, na których kupno przeznaczona jest część wpisowego. Pozostała część przeznaczona jest na nagrody. W czasie turnieju zawodnicy nie opłacają kortów. Dziękujemy sponsorom nagród – firmom Baseg oraz Mykogen.

Przez siedem lat do walki o Puchar Ligi stanęło 33 uczestników. Zwyciężali go Rafał Markiewicz (2009), Andrzej Siąkowski (2010), Piotr Niewiadomski (2011-2013), Damian Strzelec (2014) i Marcin Maląg. Prócz nich na podium stawali także Sylwester Pyszak, Adam Siąkowski, Michał Ślusarczyk, Radosław Kępa, Marcin Rusiecki, Seweryn Maląg i Filip Tyluś.  Największą ilość startów zanotowali Radosław Kępa, Szymon Szmagaj i Adam Siąkowski (5), a także Andrzej Siąkowski, Damian Strzelec i Łukasz Pietrzak (4 razy).

A jak będzie w tym roku? Ciężko jest wskazać jednego faworyta – o podium z pewnością będą walczyć Piotr Niewiadomski, Seweryn i Marcin Maląg, Kamil Wyruch, Damian Strzelec czy Łukasz Pietrzak, a może ktoś inny okaże się czarnym koniem turnieju? Przekonamy się za niespełna 10 dni.

Dodaj komentarz

four × 1 =