VII Puchar Ligi

Plan gier

W dniach 14 – 16 sierpnia na kortach Centrum Sportu i Rekreacji w Łasku odbył się Puchar Łaskiej Ligi Tenisa, w którym wzięło udział 10 uczestników ligi.

VII Puchar Łaskiej Ligi Tenisowej zakończony! Po półtorej godziny gry najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Marcin Maląg, który w finale (a po raz drugi w ten weekend) pokonał Damiana Strzelca 7/5 6/2. Na najniższym stopniu podium znalazł się Filip Tyluś, w walce o finał poległ najpierw Marcinowi 6/0 6/0, a następnie w 2,5h pojedynku Damianowi – wynik nie mógł być bardziej wyrównany: 7/6 6/7 7/6. Filip na swojej drodze pokonał m.in. ubiegłorocznego finalistę, Seweryna Maląga, który w tym roku znalazł się tuż za podium. Na piątym miejscu uplasowali się Kamil Wyruch, który pokonał turniejową „dwójkę” Adama Siąkowskiego 6/3 2/6 11/9 i Łukasz Pietrzak. Na siódmym miejscu znalazł się Michał Ślusarczyk oraz jedyna kobieta w ligowym gronie – Daria Niewulska, a na dziewiątym – Jakub Smulski i Adam Siąkowski. Puchar Ligi to sierpniowy przystanek dla rozgrywek ligowych, które będą trwać jeszcze miesiąc, zapraszamy do uczestnictwa! Za dwa tygodnie – w ostatni weekend sierpnia – na kortach po raz drugi w tym roku odbędzie się młodzieżowy turniej tenisowy, do którego udziału również zapraszamy. A za cztery tygodnie – święto deblistów.

« 1 z 10 »

Relacja z soboty wieczór:
Sobotnia część Pucharu Ligi już za nami. Mecze pełne niespodzianek – wszyscy rozstawieni zawodnicy (prócz Łukasza Pietrzaka), przegrali w swoim pierwszym meczu – teraz, aby walczyć o podium, muszą starać się wejść „tylnymi drzwiami”. Filip Tyluś pokonał Seweryna Maląga 6/3 6/3, Kamil Wyruch – Adama Siąkowskiego 6/3 2/6 11/9, Marcin Maląg – Damiana Strzelca 6/2 7/6, a Łukasz Pietrzak wygrał z Darią Niewulską 6/3 6/3.

Niestety, dzisiejszy dzień został zakończony w ciemnej i burzowej atmosferze… Prawdopodobieństwo opadów na AccuWeather wynosiło 2%, sprawdziło się i to jak! Na ponad godzinę wstrzymaliśmy gry, by później zakończyć je o zmroku i na 5 pięć minut przed kolejną serią burz.
Czy jutrzejsza pogoda będzie lepsza? Prognozy niestety nie sprzyjają, ale nie poddamy się.
W walce o puchar pozostało jeszcze pięciu uczestników. Pewni miejsca na podium są Marcin Maląg i Filip Tyluś, którzy zagrają o finał o 8:45, o 8:30 drugiego seta zaczną Kamil Wyruch i Damian Strzelec, zwycięzca zagra o podium z Sewerynem Malągiem.

Finał planowany jest na godzinę 16:00, ta godzina może się zmienić ze względu na warunki atmosferyczne

Czym jest Puchar Ligi?

Jest to turniej, w którym wystąpić mogą tylko uczestnicy ligi (19 osób). Turniej rozgrywany będzie systemem do dwóch porażek, zatem mimo jednego niepowodzenia, będzie można w stanie wygrać turniej.

Zapisy trwają do 13 sierpnia, godziny 18:00, o tej godzinie nastąpi losowanie i rozpisanie terminarza gier.
14 sierpnia po południu zawodnicy będą mogli rozegrać pierwszą rundę, tak by 15 sierpnia nie grać więcej meczy.
Dla każdego uczestnika, który weźmie udział w rozdaniu nagród przewidziana jest nagroda!

Wpisowe do turnieju wynosi 20 złotych lub 15 dla studentów i młodzieży szkolnej. Turniej będzie rozgrywany piłkami Dunlop Fort, na których kupno przeznaczona jest część wpisowego. Pozostała część przeznaczona jest na nagrody. W czasie turnieju zawodnicy nie opłacają kortów.

W menu po lewej stronie zapraszamy do przejrzenia historii Pucharów Ligi w poprzednich edycjach. W tamtym roku Damian Strzelec obronił Puchar, pokonując tym razem Seweryna Maląga (który mimo porażki w 3 rundzie, dzięki lewej stronie drabinki doszedł do finału).

Przez sześć lat do walki o Puchar Ligi stanęło 30 uczestników. Zwyciężali go Rafał Markiewicz, Andrzej Siąkowski, Piotr Niewiadomski oraz Damian Strzelec. Prócz nich na podium stawali także Sylwester Pyszak, Adam Siąkowski, Michał Ślusarczyk, Radosław Kępa, Marcin Rusiecki i Seweryn Maląg.  Największą ilość startów zanotowali Radosław Kępa i Szymon Szmagaj (5), a także Adam i Andrzej Siąkowski (4 razy).

A jak będzie w tym roku? Ciężko jest wskazać jednego faworyta – o tytuł z pewnością będą walczyć Seweryn i Marcin Maląg, Rafał Markiewicz, Adam Siąkowski, Damian Strzelec czy Łukasz Pietrzak, a może ktoś inny?