Maciej Parada mistrzem Łasku

W sobotę i niedzielę 6 – 7 lipca 2013 r. na kortach Centrum Sportu i Rekreacji w Łasku odbyły się V Mistrzostwa Łasku w tenisie ziemnym. Do turnieju przystąpiło 10 uczestników: Piotr Niewiadomski, Maciej Parada, Andrzej Siąkowski, Michał Ślusarczyk, Łukasz Pietrzak, Radosław Kępa, Damian Strzelec, Adam Siąkowski, Marek Miedzianowski i Bartłomiej Bal.

W sobotę wieczorem poznaliśmy finalistów mistrzostw. Obrońca tytułu – Piotr Niewiadomski, pokonał w półfinale turniejową „czwórkę” – Michała Ślusarczyka 6/2 6/2, zaś rozstawiony z numerem 2 Maciej Parada stawił czoła turniejowej „trójce” – Andrzejowi Siąkowskiemu 6/3 7/5.

W niedzielę o godzinie 10:00 odbył się finał i mecz o 3. miejsce. Po niecałej godzinie gry 3. miejsce w turnieju zdobył Andrzej Siąkowski, pokonując Michała Ślusarczyka 6/0 6/0. Na zakończenie finału musieliśmy poczekać do 11:30, zmierzyli się w nim – podobnie jak w tamtym roku – Piotr Niewiadomski i Maciej Parada. Tym razem mistrzem Łasku w tenisie ziemnym został Maciej, który bez najmniejszych problemów pokonał Piotra 6/1 6/2.

Przegrani z I i II rundy turnieju mieli okazję zagrać w Turnieju Pocieszania – chętnych było pięciu uczestników turnieju, którzy zagrali systemem „każdy z każdym” po dziewięć gemów. Najlepszym zawodnikiem okazał się Adam Siąkowski przed Damianem Strzelcem. Zwycięzca Turnieju Pocieszenia został piątym zawodnikiem mistrzostw Łasku.

Na następny turniej serdecznie zapraszamy młodzież – 27 i 28 lipca na naszych kortach odbędzie się Młodzieżowy Turniej Tenisowy o „Puchar Lata”. Zapisy do piątku, 26 lipca, godziny 18:00.

6:0 6:0

Przegrani z I i II rundy turnieju mogli zagrać w Turnieju Pocieszenia, ze względu na to, że zgłosiło się tylko 5 uczestników, turniej toczył się systemem kołowym, a mecz trwał 9 gemów. O kolejności miejsc decydowała ilość zdobytych gemów. Zwycięzca turnieju pocieszenia zajął 5. miejsce.