17 czerwca zaczynamy V Edycję Ligi!

Już w poniedziałek, 17 czerwca rozpocznie się V edycja Wakacyjnej Ligi Tenisa Ziemnego w Łasku, która potrwa aż do 13 września. Zapraszamy!

Przez trzy miesiące na kortach będą się toczyć rozgrywki w dwóch ligach, podzielone na tury, podobnie jak w latach ubiegłych. Od dziś do 14 czerwca, godziny 18:15 zbierane będą zapisy do Tury Wstępnej rozgrywek, a po zakończeniu odbędzie się losowanie, a po nim ustalony zostanie terminarz tej tury, by już od poniedziałku rozpocząć grę.

W turze wstępnej będą istniały dwie równoległe grupy – Grupa A i Grupa B, w zależności od ilości osób w grupach, to dwie lub trzy najlepsze osoby z każdej z grup będą grały w I lidze, pozostałe w II. Istnieje możliwość rozegrania barażu.

Losowanie będzie miało na celu ustalenie dwóch grup o podobnych średnich poziomach graczy, tj: na podstawie rankingu Ligi z poprzedniego roku zostanie sporządzona dwukolumnowa lista, na podstawie której odbędzie się losowanie.  Do tej listy będziemy wpisywać od lewej do prawej osoby z rankingu, opuszczając te, które się nie zapisały. Osoby, które znajdują się w jednej linii w tabeli (w jednym wierszu, tzn. 1 i 2, 3 i 4, etc.) nie znajdą się w jednej grupie (nie dotyczy osób, których nie ma w rankingu). O tym, która osoba z nich znajdzie się w grupie A, a która w grupie B zadecyduje losowanie.

Wersja ostateczna regulaminu zostanie opublikowana w pierwszych dniach czerwca, nie będzie on wiele się różnił od regulaminu IV edycji.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się do udziału w grze, a jak to wyglądało w poprzednich latach? Zobaczmy:


Jak widać, w ciągu czterech lat wpisanych zostało aż 30 zawodników, z czego tylko sześciu grało we wszystkich edycjach ligi, ponadto pięciu w trzech.
Punkty rankingowe nie są miarodajne, gdyż w każdym roku nieco inaczej się je liczyło (regulaminy poszczególnych edycji w zakładce po lewo), jednakże widać, że wiele osób (choć w ostatniej edycji ligi najmniej, bo tylko dwie) brało udział w lidze w maksymalnie dwóch turach. Pokazuje to tylko, że z roku na rok rozgrywki ligowe stają się ciekawszą rywalizacją, a także że nie ma dużych zastrzeżeń już co do regulaminu rozgrywek (pierwsze dwa lata były latami próby).

Bardzo ważne jest stwierdzenie, że wielu zawodników potwierdza, iż dzięki lidze ich poziom się podnosi jak również wzrasta poziom ligi. Wielu zawodników nie ma też swojego sparing-partnera, a w lidze zawsze mają z kim zagrać. Ponadto liga zobowiązuje zawodników do znalezienia czasu na grę, w ciągu 2 tygodni odbywają się średnio 3-4 mecze, gdyby nie liga, nie potrafiliby znaleźć czasu. To powinno tylko zachęcić nowych amatorów tenisa do spędzenia wakacji z tym sportem.

Do zobaczenia za niecały miesiąc!

Dodaj komentarz

16 − three =