Turniej na 1 karo

W sobotę, 2 czerwca od godziny 10:00 do ok. 15:00 rozgrywany będzie pierwszy w tym roku turniej na 1 karo. W zeszłym roku zorganizowaliśmy dwa takie turnieje (25 września i 2 października), dzięki którym mieliśmy świetną rozrywkę na kortach z piłką, liczymy, że takie turnieje będziemy organizować systematycznie i będą się cieszyły dużą popularnością – to czysta zabawa o dyplomik i medal.

Zapisy prowadzimy do piątku, 1 czerwca godziny 18:00 na kortach tenisowych.

Z turnieju na turniej upiększamy zasady tego turnieju – oto jego regulamin, a pod nim „historia zmian” z turnieju na turniej.

Łask, 25 maja 2012 r.

REGULAMIN TURNIEJU NA 1 KARO

 1. W turnieju może wystąpić każdy zawodnik, który mieszka bądź pochodzi z Łasku lub okolic lub często gra na kortach w Łasku.
 2. Turniej rozgrywa się systemem każdy z każdym w 1 grupie.
  a. Jeśli zgłosi się więcej niż 9 zawodników pojedynki odbywają się w dwóch grupach, a losowanie odbędzie się przed rozpoczęciem gier. (druga część rozgrywek zostanie podjęta na bieżąco)
 3. Turniej rozgrywa się na jedno pole serwisowe (1 karo) o wymiarach 6,40m x 4,115m rozsuniętych w stronę zewnętrzną kortu o korytarz deblowy (1,37m) tak by na jednym korcie rozgrywały się dwa pojedynki. Taśma regulująca wysokość na środku siatki jest zdejmowana.
 4. Pojedynki rozgrywane są do dwóch wygranych super tie-breaków (do 10 pktów). Przy stanie 1:1 w setach o losach pojedynku decyduje tie-break (do 7 pktów).
 5. Zasady serwowania pozostają zgodne z grą na cały kort (rozpoczyna zawodnik jednym serwisem, następnie każdy zawodnik gra zagrywa dwa punkty). Zmiany stron odbywają się po secie. W decydującym tie-breaku co 6 pkt.
 6. Zawodnik zagrywający zagrywa na całe karo zza lini końcowej, jednak serwis wykonuje z dołu (po odbiciu piłki o ziemię lub z powietrza, w razie błędu serwisowego ma również drugi serwis). Dozwolone jest łapanie piłek autowych w rękę pod warunkiem, że zawodnik, który chce to zrobić stoi za linią końcową i nie jest to ustrzelenie zawodnika. Kwestie sporne rozstrzygajmy według zdrowego rozsądku.
 7. Wszystkie pojedynki będą się zaczynały równolegle. Po zakończeniu wszystkich pojedynków wyniki są zapisywane i według planu gier po zakończeniu najdłuższego pojedynku od razu rozpoczynana jest następna tura.
 8. O pozycji w grupie decyduje ilość zwycięskich pojedynków. W przypadku równej ilości zwycięstw rozgrywana jest dogrywka między graczami: jeśli więcej niż dwóch graczy, tworzona jest mini-grupa, zasady rozgrywania jak w punktach 3.-6. Jeśli dwóch graczy ma tyle samo zwycięstw gra się do trzech wygranych super tie-breaków. Przy stanie 2:2 w setach rozgrywany jest tie-break. Pozostałe zasady jak w punktach 3. i 5.-6.
 9. Wyrównanie kortów i robienie linii będzie następowało według potrzeby po kilku pojedynkach (szacuję po 30-45 minutach).
 10. Jeżeli podczas gry wystąpi jakiś uraz, zawodnik otrzymuje jednorazowo przerwę maksymalnie 5 minutową. Po meczu przerwa na wyleczenie urazu jest do uzgodnienia z sędzią naczelnym.
 11. W razie fatalnych warunków atmosferycznych turniej zostaje wstrzymany. Zostaje wznowiony po gotowości kortów tenisowych.
 12. Pozostałe zasady zachowania podczas meczu powinny być zgodne z przepisami gry w tenisa i Kodeksem Postępowania Zawodnika. Dokumenty dostępne na stronie internetowej Tenisa w Łasku.
 13. W razie nieścisłości związanych z Regulaminem Turnieju na 1 karo decyzję podejmuje Organizator. W każdym momencie regulamin może ulec zmianie. Zawodnicy muszą być o tym poinformowani przez sędziego naczelnego.
 • 25 września ub. roku graliśmy bez woleja na wysokości siatki 1,07m (średni czas trwania tury 15 minut).
 • 2 października ub. roku graliśmy bez woleja na wysokości siatki 90,5cm. Ograniczone zostało pole do wykonywania serwów – do trzech metrów od linii końcowej kara (średni czas trwania meczu (średni czas trwania tury 17 minut).
 • 2 czerwca br. planujemy dodatkowo zagrać pozwalając na wolej (stojąc nie bliżej niż 1m od siatki). Zobaczymy co z tego wyjdzie.  Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

twenty + one =